Maj 2015..Komunia Święta Mai..i dylematy gości jakie prezenty wybrać..
Od początku przygotowań Majeczki do przyjęcia tego sakramentu staraliśmy się jej uświadamiać, że nie o prezenty tu chodzi, że nie to, co kto dostanie jest ważne, ale w szkole był to i tak temat nr 1. wśród dzieci, więc myślę, że i Maja pewnie w głębi duszy zastanawiała się co dostanie, choć nigdy nie zaczynała tego tematu.

Oprócz wielu pamiątek i innych podarunków otrzymała bardzo wyjątkowy prezent, który zapamięta pewnie do końca życia.
Jej pomysłowa matka chrzestna, a moja kochana siostra wraz ze szwagrem zafundowali jej prawdziwą niespodziankę. Znając jej miłość do wszystkich zwierzątek Maja dostała zaproszenie na indywidualne karmienie KOTIKÓW AFRYKAŃSKICH i LEMURÓW KATTA zamieszkujących Wrocławskie Zoo wraz ze zwiedzaniem. Po odczytaniu oficjalnego zaproszenia Maja skakała ze szczęścia, do końca nie wierząc co właśnie przeczytała.
Po wybraniu odpowiedniego terminu zaczęło się odliczanie.
W pewien bardzo upalny i wakacyjny dzień, na który zaplanowaliśmy specjalnie urlopy w pracy całą ekipą (nasz trójka + siostra, szwagier i ich syn) z aparatami, kamerami i wszystkimi kartami pamięci jakie znaleźliśmy w domu ;) ruszyliśmy do Wrocławia.

Ponieważ Maja zwiedziła (nawet kilkakrotnie te same) już większość Ogrodów Zoologicznych w Polsce i nie tylko – Wrocław był fascynujący, bo wcześniej przez nas nie poznany. (Tu pytanie czy znacie i polecacie jakieś Ogrody Zoologiczne lub miejsca ze zwierzątkami, do których warto się wybrać? My byliśmy w: Chorzowie, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Ostrawie, Hannoverze i Berlinie oraz w Fokarium na Helu – Maja będzie wdzięczna za podpowiedzi).
We wczesnych godzinach porannych – 2 godziny przed otworzeniem ZOO zostaliśmy wpuszczeni bramą dla pracowników i oprowadzeni przez miłą Panią Menadżer. Trafiliśmy do Kotików.
Dla osób, które nie wiedzą jak wygląda Kotik – to taka „Foka”, ale nie zupełnie ;) Widoczna na zdjęciach.

Już samo wpuszczenie nas do domu kotików, ich klatek było dużym przeżyciem. Choć to bardzo sympatyczne i niegroźne zwierzęta pan opiekun przedstawił nam wszystkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przebywania na ich terenie.
Maja została wpuszczona do kolejnego pomieszczenia-bliżej kotików, my z aparatami zostaliśmy za drzwiami z szybką, do której każdy pchał się, aby zrobić zdjęcie. Po chwili Pan opiekun wpuścił też tatę Mai, aby fotografował z bliska.
Kotiki wyszły, a właściwie wyczłapały ☺ Wiaderko pełne ryb pachniało z daleka…
Zapoznanie się, kilka pokazowych sztuczek, i Maja sama mogła podać im ryby – każdemu po kolei, osobno. Oczywiście za sztuczkę – target – dotknięcie noskiem pięści Mai, Mouth – otworzenie pyszczka w celu sprawdzenia stanu uzębienia, Flipper – podaj łape, Kiss – buziak w czoło. Sama słodycz!
Potem wyszliśmy na powietrze, staliśmy na drewnianym mostku oglądając jak kotiki są ważone, jak wskakują do wody i robią sztuczki za kawałek ryby. Maja dzielnie w gumowych rękawiczkach rzucała im śniadanko z wiaderka.
Chwila popisów, dużo śmiechu i koniec przyjemności. Pożegnaliśmy te urocze zwierzaki i Pani menadżer zaprowadziła nas do Lemurów. Tzw. Królów Julianów ;)
Pan opiekun Lemurów wpuścił Maje i jej kuzyna na niewielką wyspę – ich dom.
Było ich tam pełno, siedziały na drzewach i gałęziach.
Już wiedziały co się szykuje.. wyżerka! Wielka misa pełna owoców stała już na ziemi.
Pan przekazał dzieciom najważniejsze zasady podczas karmienia i zaczął się show.
Lemury wchodziły wszędzie. Za banana gotowe zrobić wszystko.
My obserwowaliśmy zza fosy. Cyk cyk cyk migawka nie ustawała. Dzieci rozbawione na maxa. Śmiechy, chichy. Bardzo fajne i sympatyczne zwierzątka!

Po skończonym karmieniu Pani menadżer zaprowadziła nas jeszcze w kilka miejsc i pożegnała nas abyśmy mogli sami już zwiedzić resztę ZOO wraz z Afrykarium.
Nie będę pisać recenzji tego Ogrodu Zoologicznego, napiszę tylko, że naprawdę warto! Zwierzęta mają duże, zadbane wybiegi, a Afrykarium jest wspaniałe. Maja zachwycona.
Wyszliśmy jako jedni z ostatnich. Mimo upału, zmęczenia, pełni wrażeń i emocji opowiadaliśmy swoje spostrzeżenia.

Wszystkim niezdecydowanym, szukającym pomysłów na niezapomniane prezenty polecam wsłuchać się w głos serca, zastanowić się, co osoba, którą chcemy obdarować naprawdę lubi, kocha, co ją interesuje, podarujmy bliskiej osobie przeżycia – ten prezent nigdy się nie nudzi, nie starzeje, nie psuje, nie zapomina się go…

Cioci Lili, wujkowi i Kubie w imieniu Mai – i naszym, jeszcze raz bardzo dziękuję za tę przygodę!

 

wrocławskiezoo-3-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-6-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-1-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-2-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-4-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-5-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-8-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-9-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-10-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-7-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-10-2-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-17-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-11-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-18-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-16-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-19-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-15-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-14-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-13-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-12-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-20-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-21-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-26-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-28-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-22-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-29-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-25-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-24-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-23-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

wrocławskiezoo-30-of-30 Czy wypada zamiast quada? Czy zwierzątka to pamiątka? Czyli jak podarować przeżycia w prezencie komunijnym.

Total
3
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*